Kurs Zaawansowany Koncepcji Halliwick trwa 4 dni, obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne w tym sesje z dziećmi z niepełnosprawnościami.
Najbliższy kurs: 12 - 15 kwietnia 2012
W kursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły Kurs Podstawowy Koncepcji Halliwick.
Przy większej ilości zgłoszeń prowadzący zastrzegają sobie możliwość wybrania z listy zgłoszonych osób, w pierwszej kolejności, tych, które spełniają poniższe kryteria:
1. udokumentowana praktyka w zakresie stosowania zasad Koncepcji Halliwick na zajęciach w wodzie (np. potwierdzone prowadzenie zajęć w placówce, potwierdzony udział w turnusach terapeutycznych, potwierdzony wolontariat), 2. w pierwszej kolejności preferowane będą osoby z doświadczeniem w prowadzeniu sesji Halliwick z dziećmi o zaburzonym rozwoju, 3. wypełnienie z wynikiem pozytywnym testu z podstawowej wiedzy z zakresu teorii koncepcji Halliwick, 4. dwuosobowe zespoły z jednej placówki (preferowane zespoły, w skład których wchodzą osoby o różnych profesjach, np. fizjoterapeuta i nauczyciel).
Cele i zawartość kursu:
Poszerzenie wiadomości na temat koncepcji Halliwick.
Dokonywanie oceny przystosowania psychicznego pływaka i jego obecnych umiejętności w wodzie (nagranie i analiza video).
Tworzenie programu dla grupy pływaków w oparciu o dokonaną ocenę (nagranie i analiza video).
Nabycie podstawowej wiedzy na temat zawodów pływania z wykorzystaniem systemu startowego typu handicap.
Nabycie podstawowej wiedzy z zastosowania koncepcji Halliwick w odniesieniu do ICF-CY.
Podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji podstawowej zgodnej z założeniami metody Wideotreningu Komunikacji.
Edycja 3: TERMIN: 12 - 15 kwietnia 2012 MIEJSCE: Wieliczka CENA: 1 490zł PROWADZĄCY: